Tarık Ediz Özel Tasarımlı Abiyeler

Tarık Ediz, 1987 yılında Bursa’da  küçük bir butik mağazacılıkla ticarete başladı ve kısa sürede şehrin en seçkin butiklerinden biri olmayı başardı. Bir müddet sonra müşterilerine sattığı ürünlerin tadilatını yapmak için bünyesinde ufak bir atölye de kurdu. Buna terzihanede denebilirdi.
1996 yılında her genç kız gibi mezuniyet gecesinde, balonun en alımlı kızı olmak isteyen Damla, babasından yani Tarık Ediz’den özel bir elbise tasarlamasını istedi. Kızının ısrarlarına dayanamayan baba, kızı için tasarladığı elbiseyi kendi bünyesindeki tadilat atölyesinde diktirdi. Elbise, o özel günü beklerken buruşmaması için mağazanın arka bölümüne asıldı. Kelebeğin kanatlarındaki zarifliği anımsatan bu ipek elbise, arka raflarda bile kendini gözlerden saklayamadı ve görenleri etkisi altına aldı. Çok kısa sürede onlarca sipariş alan elbise, Tarık Bey’e, abiye giyim sektöründeki tasarım ve kaliteye olan ihtiyacı anlattı ve kısa zamanda tadilat atölyesinin, bir tasarım ve konfeksiyon atölyesine dönüşmesini sağladı. Birkaç yıl içinde Tarık Ediz markası Türkiye’nin dört bir yanında, seçkin mağazalarda satılır hale geldi.
Kızı Damla’nın mezuniyet elbisesi, gelecekte olabilecekler için öngörülmeyen, Dünya çapında tanınacak büyük bir markayı yaratan, Kelebek Etkisinde küçük ve engellenemez bir başlangıçtı…
Tarık Ediz, kendini ve işini büyütmek için İstanbul’a geldi. Ve İstanbul’a gelmesiyle birlikte küçük bir mağazadan başlayan serüven dünya çapında tanınan bir marka haline geldi. Küçük bir atölye bir fabrikaya dönüştü.

İşte bu büyük tasarımcının ürünlerini de siz bayanlarımıza sunmak için bir galeri oluşturduk. Çok ünlü abiye satış sitelerinde satışa sunulan bu abiyelerin kalitesi kendini hemen belli etmektedir. Tarık Ediz markası dünyada çok beğenilmiştir. Sizlerinde bu özel tasarımlı ürünleri çok beğeneceğinden hiç şüphemiz bulunmamaktadır. Bu modeller starplez, tek omuz askılı, askısız ya da askılı olup saten kumaşlardan üretilmiştir. Tüllerle detaylandırılmıştır. Taş işlemeleri olup apoletlerle süslenmiştir. Kısa ya da uzun modeller ister dekolteli isterseniz de dekoltesiz modeller olarak albümde yerini almıştır. Sırt kısımları, bacak kısımları ya da göğüs kısımları dekolteli olan abiye elbiselerin dışında kolları tüllerle kapanmış kapalı modellerde galeri de bulunmaktadır. Bu koleksiyondaki özel tasarımlı abiye modellerini kesinlikle beğeneceksiniz…

 

Diğer Aramalar:

Leave a Reply

Gerekli Giris Yapnz Yorum yapabilmek icin.